text
Медична справа

Пацієнт не продовжив листок непрацездатності і прийшов працездатним пізніше

  • 22 січня 2018
  • 103

Запитання

Як позначити порушення режиму у листку непрацездатності, якщо пацієнт не продовжив листок непрацездатності і прийшов працездатним через три дні після вказаної дати прийому?

Відповідь

Якщо працездатний хворий несвоєчасно прийшов до лікаря, то у графі «Стати до роботи» пишуть літерами число і місяць та зазначають «з’явився працездатним» (відповідно до п. 10 Інструкції № 532).

У графі «Відмітки про порушення режиму:» зазначають дату порушення режиму, що засвідчують підписом лікаря. У правому нижньому полі листка непрацездатності у графі «Примітка:» лікар вказує вид порушення (у цьому випадку — «несвоєчасна явка на прийом до лікаря»), ставить підпис (згідно з пп. 3.5 та 4.1 Інструкції № 532). Такі записи вносять також до медичної карти амбулаторного хворого. Листок непрацездатності закривають датою, коли пацієнт мав з’явитись на огляд.

Нагадуємо, що пацієнти, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують встановлений лікарем режим або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію чи медико-соціальну експертну комісію, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення. Строк, на який пацієнти втрачають право на допомогу, встановлює орган, що призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно