З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Збираємо страховий анамнез

  • 22 січня 2018
  • 292

Запитання

Чи можна страховий анамнез збирати зі слів пацієнта, не підтверджуючи документацією?

Відповідь

Страховий (експертний) анамнез лікуючий лікар зазначає у медичних картах амбулаторного (стаціонарного) хворого при первинному огляді пацієнта з його слів (відповідно до п. 5.1.4 Положення № 189). Страховий анамнез — дані про випадки тимчасової непрацездатності, їх строки та причини протягом останніх 12 місяців, дані щодо наявності групи інвалідності, перебування хворого у відпустці (черговій, без збереження заробітної плати, учбовій, через вагітність і пологи, для догляду за дитиною тощо), зміни умов праці, переведення на повний чи неповний робочий день, наявності шкідливих або небезпечних умов праці, професійних захворювань, перебування у відрядженні.

Збираємо страховий анамнезЧитайте: "Примусові заходи з надання психіатричної допомоги: права пацієнта

Якщо хворого обстежували у лікувальному закладі протягом останніх 12 місяців або він надав виписку з відділення стаціонару, лікуючий лікар може зазначити страховий анамнез згідно зі щоденниками огляду та записами, внесеними до сторінки «Строки тимчасової непрацездатності» форми первинної облікової документації № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого №  » або форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», затверджених наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування».

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Пацієнт несе відповідальність за незаконне одержання з його вини (підроблення, виправлення у документах, подання недостовірних відомостей тощо) матеріального забезпечення та соціальних послуг за соціальним страхуванням (згідно з п. 3 ст. 16 Закону № 1105).

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно