З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму

  • 1 березня 2017
  • 232

Запитання

Як на практиці організувати санітарно-протиепідемічний режим у салонах санітарного автотранспорту, якщо в жодному нормативно-правовому документі не визначено конкретних вимог?

Відповідь

Насамперед, потрібно двічі на добу (вранці та ввечері) проводити вологе прибирання салону санітарного автомобіля із застосуванням дезінфікуючого засобу. Необхідно протерти клейончастий матрац, підголівник, ручки нош, сидіння, двері, стіни, поверхні приладів, апаратів, підлогу, стелю салону автомобіля тощо.

Під час прибирання матрац має бути в клейончастому чохлі, простирадло і ковдра — у санітарній сумці (їх використовують лише у разі необхідності). Заміну простирадл і ковдр після їх використання поводить сестра-господиня або цей процес організовують на пункті поповнення бригад.

Оброблення проводять двічі, визначеними дезінфікуючими розчинами з експозицією відповідно до схеми застосування засобу. Зверніть увагу, що для кожного оброблення використовують різні ганчірки.

Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму  Читайте докладніше про "Сучасні дезінфікуючі засоби та їх застосування в медицині"

Дезінфекцію салону автомобіля та його обладнання після транспортування інфекційних хворих необхідно проводити після кожного пацієнта згідно з режимами, рекомендованими для конкретної інфекції. Після госпіталізації інфекційного хворого дезінфекційне оброблення салону санітарного автомобіля має проводити персонал приймального відділення інфекційної лікарні, до якої було доставлено пацієнта.
Також дезінфекцію салону автомобіля обов’язково проводять після транспортування хворих на педикульоз.

Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму  Вас може зацікавити: "Утилізація медичних відходів: як було, як є"

Для термінового оброблення невеликої площі забруднення в салоні санітарного автомобіля у бригади має бути ємність з дезінфікуючим засобом.У разі забруднення салону автомобіля або оснащення в процесі роботи біологічними рідинами та матеріалами (кров’ю, фекаліями, сечею, блювотними масами) місця забруднення потрібно негайно знезаразити.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно