text
Медична справа

Чи можна видавати листки непрацездатності за відсутності амбулаторних карт?

  • 15 лютого 2018
  • 199

Запитання

Чи має право приватна медична клініка видавати листки непрацездатності за відсутності амбулаторних карт? Первинна документація — консультаційний висновок лікаря.

Відповідь

Видають та продовжують документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, лише після того, як хворого особисто оглянув лікуючий лікар (фельдшер). Про це роблять відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обгрунтуванням тимчасової непрацездатності (п. 1.7 Інструкції № 455).

Посилання на внесення відповідних записів у медичну документацію є майже в усіх пунктах прописаного порядку видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Обов’язковість ведення медичної документації закладами охорони здоров’я будь-якої форми власності регулюють накази МОЗ. Це одна з ліцензійних умов здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Отже, видавати листки непрацездатності за відсутності амбулаторних карт не можна.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно