Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ

Медична справа

Оплата праці медсестри, яка не має кваліфікації

  • 16 березня 2018
  • 250

Запитання

За яким тарифним розрядом нараховувати зарплату медичній сестрі, яка не має екваліфікаційного рівня? Коли виникне можливість підвищити тарифний розряд?

Відповідь

Зарплата медпрацівнику виплачується відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення (наказ Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519) (далі – Умови). Оплата здійснюється на основі посадового окладу за фактично відпрацьований час. Також при цьому враховують надбавки та передбачені Умовами додаткові доплати, розмір яких визначає керівництво кожного медзакладу на основі лікарняного фонду зарплати.

Визначення розміру посадового окладу медпрацівника, що здобув базову або неповну вищу медичну освіту, здійснюється залежно від тарифного розряду ЄТС. Так, для працівників, що мають вищу кваліфікаційну категорію, оплата праці нараховується на основі 9-го розряду,  особи з першою категорією – 8-го, із другою – на основі 7-го розряду, особи без категорії отримують зарплатню  відповідно до 6-го  тарифного розряду.

Отже, тарифний розряд для нарахування зарплатні медпрацівнику залежить від його кваліфікації, що підтверджена на атестації.

Саме тому, навіть якщо медсестра займає посаду старшої медсестри, але не має кваліфікації,  зарплата медсестри має встановлюватися  відповідно до 6-го тарифного розряду.

Аби отримати посадовий оклад по 7-ому розряду, що дається за наявності 2-ої кваліфікаційної категорії, працівник має  її підтвердити. Це можливо, якщо молодший медпрацівник має стаж роботи за відповідною спеціальністю мінімум п’ять років, а також здобув відповідні практичні уміння, навички та теоретичні знання і пройшов курси підвищення кваліфікації.

Оплата праці медсестри, яка не має кваліфікаціїЧитайте:"Як кваліфікаційна категорія медичних працівників визначає розмір посадового окладу?

Так, усі трудінструктори, інструктори з ЛФК, оптометристи, техніки-ортезисти-гіпсовиливальники і  медсестри, у якій би спеціалізації вони не працювали, за винятком операційних та анестезіологічних, що входять у штат медзакладів будь-якої спеціалізації, атестуються  за спеціальністю «Сестринська справа».

Тому маємо резюмувати, що лише підвищення кваліфікаційного рівня та його підтвердження під час атестації дає право працівнику отримувати зарплатню відповідно до тарифного розряду вищого на щабель від попереднього.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся

Увага! Зміни в законодавстві! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Електронний рецепт: як виписувати"

Скачайте зручні пам'ятки від МОЗ та експертів "Як виписувати електронний рецепт" та "Як отримати ліки за електронним рецептом"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно