З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Надання медичної документації родичам померлого

  • 16 травня 2018
  • 176

Запитання

Пацієнт залишився незадоволений лікуванням та припинив його самовільно. Через деякий час до закладу звернулася сестра пацієнта й повідомила, що він помер. Відтак вимагала надати їй усю заведену на нього медичну документацію. Чи має право заклад відмовити?

Відповідь

До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про стан здоров’я (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657–XIIдалі — Закон про інформацію). Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків (ст. 40 Основ).

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Медична інформація за своїм правовим режимом належить до конфіденційної, тобто інформації з обмеженим доступом. Це свідчення про стан здоров’я людини, історію її хвороби, про мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, зокрема й про наявність ризику для життя і здоров’я (п. 2 рішення Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення ст. 3, 23, 31, 47, 48 Закону про інформацію та ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» (справа К. Устименка) від 30.10.1997 № 5-зп/1997).

Надання медичної документації родичам померлогоЧитайте: "Профілактична робота в медзакладі: наказ та оформлення плану заходів

Медичну документацію про особу може отримати:

  • сама особа, якої це стосується;
  • її представник на підставі доручення або договору про надання правової допомоги — за умови, що копії зазначених документів будуть долучені до запиту;
  • батьки (усиновлювачі, опікун, піклувальник) як законні представники дитини.

Отже, медичну документацію про особу не можна видавати сестрі, брату чи іншим родичам. 

Надання медичної документації родичам померлогоЧитайте: "Основні принципи планування мережі закладів первинної медичної допомоги

Якщо інформація про пацієнта знадобиться, аби розв’язати, наприклад, справу про розподіл спадщини, то суд може направити в заклад вимогу надати копії медичної документації. Цю вимогу потрібно задовольнити. Інакше суд на підставі частини першої статті 146 Цивільного правового кодексу України вилучить документи як докази в справі.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно