text
Медична справа

Інформована згода в стоматології

  • 6 червня 2018
  • 40

Запитання

У стоматологічному закладі працюють лікарі-стоматологи, які ведуть загальний прийом. Яку інформовану згоду повинні підписувати пацієнти під час візиту до цих лікарів?

Відповідь

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

«Законодавчий мінімум», який від Вас вимагається — це оформлення бланку форми № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення» (форма затверджена Наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110).

Цим же наказом закріплено й інструкцію щодо її заповнення, відповідно до п. 2 якої форма № 003-6/о заповнюється пацієнтом, що звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності на оперативне втручання та знеболення.

Інформована згода в стоматологіїЧитайте: "Посадова інструкція палатної медсестри терапевтичного відділення: скачайте!"

Зважаючи на те, що форма 003-6/о має недоліки змісту (не враховує специфіку медичних напрямків), доцільним буде також у медзакладі розробити і затвердити власний бланк документа, у якому більш розширено буде вказано зміст стоматологічних маніпуляцій, на які погоджується пацієнт (інформована згода пацієнта на стоматологічне втручання, пам’ятка для пацієнта, інформація для пацієнта тощо). Наприклад, у такому документі можуть бути вказані застереження щодо заборони куріння чи вживання їжі певних кольорів протягом деякого часу після візиту до стоматолога (та відповідно згода пацієнта дотримуватись таких обмежень), фіксація інформації про наявність чи відсутність алергічної реакції на медичні препарати тощо.

Якщо Ви працюєте у приватному медзакладі чи маєте власну практику, не зайвим буде укладення договору про надання стоматологічних послуг, у якому окремо слід обумовити усі нюанси та застереження у процесі надання стоматологічних послуг.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно