З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Допомога на оздоровлення немедичним працівникам

  • 21 червня 2018
  • 56

Запитання

Чи мають право на допомогу на оздоровлення інші (немедичні) працівники закладів охорони здоров’я?

Відповідь

Керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання (п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 та п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519далі — Умови № 308/519).

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Це означає, що всі працівники комунальних і державних закладів охорони здоров’я, за умови наявності економії фонду заробітної плати, можуть отримати матеріальну допомогу.

Виплата медичним та фармацевтичним працівникам допомоги на оздоровлення згідно з нормами Постанови № 524 не виключає можливості виплати також матеріальної допомоги, передбаченої пунктом 4 Постанови № 1298 та пунктом 5.11 Умов № 308/519.

Допомога на оздоровлення немедичним працівникамЧитайте: "Доплаты медсестрам: условия начисления и примеры из практики"

Виплата допомоги відповідно до постанови № 524 — обов’язкова, а виплата матеріальної допомоги згідно з пунктом 5.11 Умов № 308/519 можлива лише за наявності на це коштів (у межах фонду оплати праці).

Здебільшого бюджетні заклади охорони здоров’я мають дефіцитні кошториси на оплату праці й не мають можливості платити персоналу «матеріалку».

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно