text
Медична справа

Пацієнт у стані алкогольного сп’яніння: чи потрібна згода на медичне втручання

  • 25 червня 2018
  • 24

Запитання

Які особливості оформлення згоди на медичне втручання у стаціонарі наркологічного профілю, якщо пацієнт перебуває у стані сильного алкогольного (наркотичного) сп’яніння, а родичі не можуть бути присутніми при госпіталізації?

Відповідь

Відповідно до частини другої статті 43 Основ законодавства про охорону здоров’я згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

При цьому законодавець не розтлумачив поняття «ознак прямої загрози життю» та «об’єктивних причин», внаслідок чого на цей час воно є оціночним та залежить від конкретної ситуації.

Також відповідно до частини п’ятої статті 284 ЦКУ у невідкладних випадках, за наявності реальної загрози життю фізичної особи, медична допомога надається без згоди фізичної особи або її батьків (усиновлювачів), опікуна, піклувальника.

Пацієнт у стані алкогольного сп’яніння: чи потрібна згода на медичне втручанняЧитайте: "Хранение наркотических лекарственных средств: новые требования законодательства"

З огляду на зміст запитання (стан сильного алкогольного (наркотичного) сп’яніння), очевидно, що пацієнт не в змозі висловити ні згоду, ні відмову від медичного втручання, а тому наявні об’єктивні причини неможливості отримання такої згоди та водночас — невідкладний стан такого пацієнта.

Зауважимо також, що згідно з цивільним законодавством загалом поняття «родичі» не тотожне поняттю «законні представники». Це означає, наприклад, що сестра чи брат пацієнта без належних документів, що підтверджують законне представництво, не є законними представниками пацієнта, згода чи відмова яких на медичне втручання має юридичне значення.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно