З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи має право медичний заклад надавати медичну інформацію пацієнтам телефоном

  • 30 вересня 2016
  • 202

Запитання

Чи дотримуються медики законодавства про лікарську таємницю, надаючи пацієнтам інформацію про результати аналізів, обстежень телефоном. Як юридично оформити такий спосіб надання медичної інформації?

Відповідь

Інформація про результати аналізів або обстеження є лікарською таємницею та має обмежений доступ, підлягає особливому захисту медичним закладом.

Стаття 391 Основ законодавства про охорону здоров’я передбачає, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Разом з тим, у частині другій статті 11 Закону про інформацію зазначено, що кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Отже, з одного боку, пацієнт має право дізнатися інформацію про стан свого здоров’я, а з іншого, — медичний заклад має надати таку інформацію та створити організаційні, технічні заходи для збереження лікарської таємниці.

Тому медичний заклад може надати медичну інформацію телефоном тільки у разі згоди на це пацієнта. При цьому мають бути створені умови, які унеможливлюватимуть розголошення лікарської таємниці. Зокрема, це може бути можливість ідентифікування особи, яка звертається по результати медичного огляду або аналізів.

Так, медичний заклад і пацієнт можуть погодити надання інформації, яка становить лікарську таємницю, наприклад, лише за конкретним номером телефону або на адресу електронної пошти, які сам пацієнт вкаже як засоби для надання результатів медичного огляду або аналізів.

Рекомендовано розробити письмову форму, у якій пацієнт своїм підписом засвідчуватиме, що розуміє та усвідомлює, що відповідальність за доступ до медичної інформації про його стан здоров’я, яка надається на вказаний номер телефону або на електронну пошту, несе він сам. У разі звернення третіх осіб із вказаного пацієнтом номера телефону або електронної пошти, вважається, що пацієнт надав згоду на розголошення лікарської таємниці про себе цим особам.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно