text
Медична справа

Уявна оборона

  • 3 липня 2018
  • 23

Запитання

Що таке уявна оборона, якщо мова йде про професійну діяльність медпрацівника?

Відповідь

У стані уявної оборони особа неправильно оцінює дії потерпілого і помилково припускає, що на неї нападають. Через це вона може заподіяти шкоду, коли реальної загрози немає (п. 1 ст. 37 КК). Питання про те, чи дійсно в особи були підстави робити помилкові висновки про напад, вирішують з урахуванням конкретних обставин справи (п. 7 Постанови № 1).

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Якщо ви помилково вирішили, що на вас нападають і заподіяли шкоду цій особі, то уникнути кримінальної відповідальності можна лише за таких умов:

  • обставини давали достатні підстави вважати, що мало місце реальне посягання;
  • ви не усвідомлювали і не могли усвідомлювати помилковості свого припущення.

В інших випадках особа, яка заподіяла шкоду, понесе таку кримінальну відповідальність:

Тож якщо ви застосуєте фізичне насильство до пацієнта у стані необхідної чи уявної оборони без перевищення їх меж, складу злочину із вашого боку не буде. Для цього підготуйте якомога більше доказів, що свідчать на вашу користь. Які докази підготувати? Про це дізнайтеся з пам’ятки.

Уявна оборонаЧитайте: "Клинические протоколы: законодательство, внедрение

Побиття під час виконання посадових обов’язків є нещасним випадком виробничого характеру. Винятком є випадки, коли потерпілий та інша особа з’ясовують особисті стосунки невиробничого характеру. У такому разі компетентний орган має видати відповідний висновок, аби підтвердити невиробничий характер нещасного випадку (пп. 16 п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232).

Отже, будьте готові боротися не лише за життя пацієнта, а й часом за своє життя із самим пацієнтом. Поки на рівні держави не буде розроблено ефективних способів захисту медиків від такого свавілля, доводиться просто на місці конфлікту оцінювати ситуацію та миттєво вирішувати, чи застосувати силу у відповідь на агресивну поведінку. Головне, що потрібно пам’ятати, — це співмірність застосованої фізичної сили, способу її застосування із обставинами нападу.
Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно