text
Медична справа

Яке місце роботи можна вважати основним?

  • 9 липня 2018
  • 22

Запитання

Працівник в одній установі має 0,5 ставки молодшого наукового співробітника та 0,5 ставки лікаря. Як визначити, яке місце роботи можна вважати основним, а яке — місцем роботи за сумісництвом?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, уклавши трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України).

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Ця норма дає змогу працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Умови роботи працівників за сумісництвом регулюють:

Сумісництво — це коли працівник регулярно виконує, окрім основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Суміщати роботу працівник може на тому самому чи на іншому підприємстві, в установі, організації чи у громадянина по найму. Однак він не може виконувати в один і той самий час (приміром, із 9:00 до 18:00) роботу як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Яке місце роботи можна вважати основним?Читайте: "Лист нетрудоспособности: порядок заполнения, выдачи"

У нашій ситуації йдеться про внутрішнє сумісництво. Тож документацію на працівника ведіть окремо за основним місцем роботи та на роботі за сумісництвом. Тобто присвойте інший табельний номер за сумісництвом. У табелі роботу працівника за основним місцем роботи і за сумісництвом обліковуйте окремо.

Пункт 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом (додаток до Положення № 43), передбачає, що працівник може виконувати іншу роботу, якщо на основній роботі він працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку). Таку роботу не вважають роботою за сумісництвом за умови, якщо оплата його праці за основну та іншу роботу не перевищує повного посадового окладу (ставки) за основним місцем роботи.

Якщо з працівником два договори на роботу укладають в одній установі, основне місце роботи має визначити роботодавець.

Яке місце роботи можна вважати основним?Читайте: "Самоотчет медсестры: образец, структура, рекомендации к оформлению" 

Розмежування понять «робота за сумісництвом» і «інша робота» зумовлюють обмеженнями, установленими на роботі за сумісництвом для працівників державних підприємств. При цьому основним може бути лише одне місце роботи.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно