text
Медична справа

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професій

  • 11 липня 2018
  • 31

Запитання

Підприємство надає допоміжні послуги у сфері медичного страхування. До штатного розпису введено посаду «лікар-координатор» — це працівник, який у телефонному режимі при зверненні застрахованих осіб направляє їх до відповідних медичних закладів. Чи відповідає така посада Класифікатору професій? Якщо ні, то як правильно назвати посаду?

Відповідь

Ні, не відповідає.

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП) не передбачає професійної назви роботи «лікар-координатор». Крім того, загальноприйняте тлумачення терміну «лікар» свідчить про те, що це особа, яка має повну вищу медичну освіту і документ, що дозволяє медичну практику в певній області.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Наказ про наставництво в медзакладі"

Відповідно до кваліфікаційної характеристики професії «Лікар», яку вміщено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений та введений в дію наказом МОЗ від 29.03.2002 No 117 (ДКХП), до типових завдань та обов’язків лікаря належать:

  • застосування сучасних методів профілактики, діагностики, диференційної діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих в межах своєї спеціальності, надання їм швидкої та невідкладної медичної допомоги;
  • нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів;планування роботи та аналіз її результатів;вирішення питання тимчасової або постійної непрацездатності пацієнтів;
  • ведення лікарської документації;дотримання принципів медичної деонтології;
  • керування роботою середнього медичного персоналу;
  • активна участь в поширенні медичних знань серед населення;
  • постійне удосконалення свого професійного рівня.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Гігієнічні вимоги до працівників ЦСВ: основні правила"

 КП містить конкретну професію, що застосовують у сфері страхування, зокрема щодо консультування застрахованих осіб, — це «експерт-консультант із страхування» (код КП 3417).

У будь-якому разі експерт-консультант із страхування, який спеціалізуватиметься на медичному страхуванні, повинен мати відповідну освіту.

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Деталізований перелік посадових обов’язків експерта-консультанта із страхування необхідно визначити у посадовій інструкції, розробленій з урахуванням конкретного переліку завдань, обов’язків, повноважень та інших професійних норм.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно