З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професій

  • 11 липня 2018
  • 40

Запитання

Підприємство надає допоміжні послуги у сфері медичного страхування. До штатного розпису введено посаду «лікар-координатор» — це працівник, який у телефонному режимі при зверненні застрахованих осіб направляє їх до відповідних медичних закладів. Чи відповідає така посада Класифікатору професій? Якщо ні, то як правильно назвати посаду?

Відповідь

Ні, не відповідає.

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП) не передбачає професійної назви роботи «лікар-координатор». Крім того, загальноприйняте тлумачення терміну «лікар» свідчить про те, що це особа, яка має повну вищу медичну освіту і документ, що дозволяє медичну практику в певній області.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Наказ про наставництво в медзакладі"

Відповідно до кваліфікаційної характеристики професії «Лікар», яку вміщено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений та введений в дію наказом МОЗ від 29.03.2002 No 117 (ДКХП), до типових завдань та обов’язків лікаря належать:

  • застосування сучасних методів профілактики, діагностики, диференційної діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих в межах своєї спеціальності, надання їм швидкої та невідкладної медичної допомоги;
  • нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів;планування роботи та аналіз її результатів;вирішення питання тимчасової або постійної непрацездатності пацієнтів;
  • ведення лікарської документації;дотримання принципів медичної деонтології;
  • керування роботою середнього медичного персоналу;
  • активна участь в поширенні медичних знань серед населення;
  • постійне удосконалення свого професійного рівня.

Лікар-координатор у сфері медичного страхування: чи відповідає Класифікатору професійЧитайте: "Гігієнічні вимоги до працівників ЦСВ: основні правила"

 КП містить конкретну професію, що застосовують у сфері страхування, зокрема щодо консультування застрахованих осіб, — це «експерт-консультант із страхування» (код КП 3417).

У будь-якому разі експерт-консультант із страхування, який спеціалізуватиметься на медичному страхуванні, повинен мати відповідну освіту.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Деталізований перелік посадових обов’язків експерта-консультанта із страхування необхідно визначити у посадовій інструкції, розробленій з урахуванням конкретного переліку завдань, обов’язків, повноважень та інших професійних норм.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно