З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи вказувати розмір посадового окладу в наказі про прийняття на роботу?

  • 13 липня 2018
  • 207

Запитання

Чи обов’язково у наказах про прийняття на роботу вказувати розмір посадового окладу, чи достатньо зазначити — «з оплатою згідно із штатним розписом»?

Відповідь

Так, обов’язково. Це передбачено законодавством.

 Відповідно до пункту 7 глави 9 «Особливості підготовки та оформлення розпорядчих документів» розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях , затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила № 1000/5), у разі призначення працівника зазначаються повна дата (число, місяць, рік) фактичного виходу працівника на роботу, розміри його посадового окладу відповідно до штатного розпису, надбавок та доплат.

Як забезпечити працівників засобами індивідуального захисту: нові вимоги

Практичні поради
Анжела Мартинюк,завідувач відділу охорони праці Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Що робити, якщо ви закупили не всі засоби індивідуального захисту медпрацівників і не врахували зміни законодавства? У статті розповідаємо, якими засобами індивідуального захисту ви зобов’язаний забезпечити медсестер відповідно до нових вимог Мінсоцполітики.

Зазначення розміру посадового окладу, надбавок і доплат передбачено і типовою формою № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489 (далі — Наказ № 489).

Згідно з частиною першою статті 29 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

Чи вказувати розмір посадового окладу в наказі про прийняття на роботу?Читайте: "Платні медичні послуги: як сформувати вартість

Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) видання наказу про прийняття на роботу є складовою процедури укладання трудового договору.

Звичайно, інформація щодо посадових окладів (тарифних ставок) міститься у штатному розписі підприємства. Проте ознайомлення працівника із штатним розписом до того, як працівник почав виконувати роботу за укладеним трудовим договором, не належить до обов’язків роботодавця (ст. 29 КЗпП ). До того ж у більшості організацій штатний розпис віднесений до документів з обмеженим доступом і не призначений для «оприлюднення».

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно