text
З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Працівник захворів у відпустці: чи проводити перерахунок відпускних

  • 6 серпня 2018
  • 66

Запитання

Працівник захворів під час основної щорічної відпустки — з 01 по 17 червня 2018 року. Він підтвердив свою хворобу листком непрацездатності, який йому надав лікар із 11 по 14 червня. Після лікарняного працівнику продовжили відпустку на чотири календарні дні — з 18 по 21 червня 2018 року. Чи проводити перерахунок відпускних у зв’язку з продовженням відпустки?

Відповідь

Ні, проводити перерахунок не потрібно. Й от чому.

Якщо працівник захворів і його тимчасову непрацездатність засвідчив лікар у встановленому порядку, щорічну відпустку можна перенести на інший період або продовжити (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та ч. 2 ст. 80 Кодексу законів про працю України).

Колективний договір КНП

 Як передбачити зростання зарплат в медзакладі
Світлана Пугачголова Кролевецької районної організації профспілки працівників охорони здоров’я
Наразі змінюється модель фінансування надання медичної допомоги. Невід’ємною складовою реформування галузі є перетворення бюджетних закладів охорони здоров’я на комунальні неприбуткові підприємства. Це передбачає складання нового колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом.

Якщо працівник вирішив продовжити або перенести відпустку, він має це погодити з керівником. До того ж працівник має право вирішувати, чи продовжити відпустку на всі календарні дні, що припали на хворобу, чи поділити їх на частини. Керівник закладу видає наказ про те, що працівнику продовжили або перенесли відпустку.

Лікарняний під час щорічної основної відпустки оплачуйте працівнику у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме:

  • перші п’ять днів тимчасової непрацездатності — за рахунок роботодавця;
  • з шостого дня непрацездатності й до її відновлення — за рахунок Фонду соціального страхування України.

Працівник захворів у відпустці: чи проводити перерахунок відпускнихЧитайте: "Пільгова пенсія медичним працівникам в 2018

Перерахунок слід було б проводити, якби після лікарняного працівник став до роботи хоча б на день. Тоді надана йому після робочих днів відпустка мала б уже інший розрахунковий період. Оскільки працівник захворів під час відпустки й одразу ж після лікарняного її продовжили на чотири календарні дні, між першою та другою частиною відпустки робочих днів не було, та й розмір середньоденної заробітної плати залишився такий самий. Тож відпускні не перераховуйте.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно