З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи має право КНП працювати за старою ліцензією

  • 21 серпня 2018
  • 93

Запитання

КНП «ЦПМСД» виділили з комунальної установи, що надає вторинну медичну допомогу. За три місяці КНП планує подати документи до МОЗ і отримати нову ліцензію. Чи має право КНП в цей час провадити господарську діяльність із медичної практики і «користуватися» ліцензією комунальної установи?

Відповідь

Ліцензування господарської діяльності з медичної практики регламентують Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування) та Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені постановою КМУ від 02.03.2016 № 285.

Пункт 4 статті 15 Закону про ліцензування передбачає, що правонаступник закладу охорони здоров’я (новостворене КНП), що утворився внаслідок злиття, приєднання чи перетвореннякомунальної установи, продовжує здійснювати господарську діяльність із медичної практики за старою ліцензією. Аби завершити організаційні заходи й отримати нову ліцензію на медичну практику, правонаступник має право провадити господарську діяльність з медичної практики за попередньою ліцензією у строк не більше трьох місяців. Після закінчення тримісячного строку він зобов’язаний отримати нову ліцензію. Раніше видана ліцензія підлягає анулюванню.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Однак якщо ліцензіат утворився в результаті поділу, для нього діють інші умови. У такому разі лише один правонаступник, за згодою правонаступників, має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію (п. 5 ст. 15 Закону про ліцензування). Такий правонаступник має право для завершення організаційних заходів, пов’язаних із одержанням ліцензії, провадити господарську діяльність на підставі раніше виданої ліцензії. На це він має не більше шести місяців. Після закінчення цього строку правонаступник зобов’язаний отримати нову ліцензію. Раніше видану ліцензію анулюють.

Читайте: "Знезараження лікарняної білизни: швидко, легко, безпечно"

Під час поділу правонаступники мають визначити, хто саме «користуватиметься» старою ліцензію ще шість місяців, а хто має одразу ж отримувати нову. Нову ліцензію слід отримати за загальним порядком.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно