text
Медична справа

Чи можна під час реорганізації надавати платні послуги

  • 22 серпня 2018
  • 37

Запитання

Заклад охорони здоров’я перетворюється з комунальної установи у КНП. Новостворене підприємство буде зареєстроване 03.09.2018. Чи має право такий заклад під час реорганізації надавати платні послуги (медичні дослідження) на замовлення інших закладів охорони здоров’я? Раніше платні послуги він не надавав.

Відповідь

Усе залежить від двох чинників:

  • які повноваження має керівництво закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) у період реорганізації;
  • чи вказаний в установчих документах ЗОЗ, що перетворюється, такий вид діяльності (та, відповідно, джерело фінансування), як надання платних послуг третім особам.


Розглянемо ці чинники детальніше.

Під час перетворення ЗОЗ у КНП відбувається процес реорганізації. Його не слід плутати з ліквідацією юридичної особи, оскільки тоді юридична особа припинила б діяльність узагалі.
Казенні підприємства та КНП, що утворюються в результаті реорганізації державних та комунальних ЗОЗ — бюджетних установ, є правонаступниками всіх прав та обов’язків відповідних бюджетних установ (пп. 4 п. 3 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 № 2002-VIII).
Усі договори, які юридична особа уклала до реорганізації, залишаються чинними. Проте ліпше внести до них зміни: указати актуальну інформацію щодо сторін договору та їх реквізитів.
ЗОЗ, що перебуває на стадії реорганізації, може укладати договори, оскільки вести господарську діяльність не припиняє. Проте врахуйте два нюанси.

По-перше, перевірте, чи передбачає установчий документ вашого ЗОЗ можливість надавати сервісні послуги іншим ЗОЗ. Адже саме в установчому документі має бути зазначений порядок формування його майна (ч. 2 ст. 57 Господарського кодексу України).

Читайте: "Правила евакуації пацієнтів: інфографіка"

По-друге, раджу звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування як власника комунальної установи. У письмовому запиті попросіть дозволу укласти договір про надання вказаних вище послуг.
Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!