text
Медична справа

Кандидат на посаду довго не працював у медицині: чи приймати

  • 23 серпня 2018
  • 77

Запитання

Маю диплом акушерки з відзнакою від 2002 року. Із 2002 по 2005 рік обіймала посаду старшої акушерки пологового відділення ЦРЛ, а потім медичною діяльністю не займалася. Нині хочу влаштуватися на посаду сестри медичної загальної практики — сімейної медицини в ЦПМСД. Однак адміністрація закладу пропонує спочатку за власний кошт пройти курси спеціалізації. Чи правомірні такі дії?

Відповідь

Так, дії адміністрації ЦПМСД правомірні. Пояснимо чому.

Медичні й фармацевтичні працівники зобов’язані постійно підвищувати рівень професійних знань та майстерності (п. «д» ст. 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII). Заклади охорони здоров’я зобов’язані за власний кошт організовувати для своїх підлеглих заходи з підвищення кваліфікації.

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Відповідно до покладених завдань ЦПМСД забезпечує організаційно-методичну роботу з надання ПМД у своїх підрозділах за напрямами. Серед них і організація підвищення професійної кваліфікації кадрів, зокрема навчання за напрямом визначеної спеціалізації (пп. 17 п. 2 розд. ІІ Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 29.07.2016 № 801).

Кандидат на посаду довго не працював у медицині: чи прийматиЧитайте: "Должностная инструкция врача-онколога: скачайте!"

Однак щоб працювати на посаді сестри медичної загальної практики — сімейної медицини, працівник має відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам для такої посади. Їх містить Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117. Він передбачає такі кваліфікаційні вимоги до сестри медичної (без кваліфікаційної категорії):

  • неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина» та спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа»;
  • спеціалізація за профілем роботи;
  • відсутність вимог до стажу роботи.
Кандидат на посаду довго не працював у медицині: чи прийматиЧитайте: "Профілактичні огляди дітей: план проведення, процедури"

Для сестри медичної вищої, І та ІІ кваліфікаційних категорій до перерахованих додаються такі вимоги:
  • підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо);
  • наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності;
  • стаж роботи за фахом, років 
    – понад 5 — для ІІ кваліфікаційної категорії;
    – понад 7 — для І кваліфікаційної категорії;
    – понад 10 — для вищої кваліфікаційної категорії.
Отже, адміністрація ЦПМСД мала всі підстави відмовити в прийнятті на посаду.
Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно