З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи може головна медсестра самостійно видавати наркотичні лікарські засоби родичам хворого

  • 3 жовтня 2018
  • 22

Запитання

Чи може головна медична сестра видавати наркотичні лікарські засоби родичам хворого і не залучати до цього фельдшерів або медсестер? Який журнал у такому випадку вона має заповнювати?

Відповідь

Наркотичні лікарські засоби видає лише відповідальна особа, яку призначили наказом керівника. Головна медична сестра також може бути відповідальною особою. У такому випадку вона отримує препарати згідно із призначенням лікаря у закладі в місці зберігання основного запасу, доставляє їх за місцем створеного стаціонару вдома та передає хворому чи особі, яка за ним доглядає (член сім’ї, опікун або піклувальник).

Лікувально-профілактичні заклади зобов’язані забезпечувати препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворих, яких лікують в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома відповідно до пункту 27 Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 13.05.2013 № 333 (далі — Порядок № 333).

Щоб отримати призначений лікарем наркотичний лікарський засіб, хворий або особа, яка за ним доглядає, подає заяву на ім’я керівника закладу. Таку заяву оформлюють за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 333.

Відповідальна особа обов’язково заповнює форму первинної облікової документації № 129-9/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я для виконання призначень лікаря в стаціонарних умовах» (далі — Журнал обліку № 129-9/о), затверджену наказом МОЗ від 07.08.2015 № 494 (п. 28 Порядку № 333).

Як оформлювати отримання/видачу наркотичних препаратів у Журнал обліку № 129-9/о, дивіться у Додатку.

Хворий чи особа, яка за ним доглядає, мають право особисто отримувати препарати наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів безпосередньо у лікувально-профілактичному закладі.

Отже, головна медична сестра може самостійно видавати наркотичні лікарські засоби родичам хворого, але тільки у тому випадку, якщо її призначили відповідальною особою наказом керівника. Вона має заповнити Журнал обліку № 129-9/о, коли отримує препарати у закладі в місці зберігання основного запасу та видає їх хворому або особі, яка за ним доглядає.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно