text
Медична справа

Лікарняний із травмпункту без підпису головлікаря: чи оплачувати

  • 29 жовтня 2018
  • 20

Запитання

Працівник отримав лікарняний у травмпункті поза місцем проживання та роботи. Головний лікар закладу відмовився проставити підпис та печатку. Аргумент — травмпункти обслуговують усіх, незалежно від місця реєстрації та роботи. Бухгалтерія не приймає лікарняний для оплати без засвідченого підпису головлікаря. Чи підлягає лікарняний оплаті?

Відповідь

Підстава для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Як видавати, продовжувати та обліковувати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

Особам, які захворіли поза постійним місцем проживання та роботи — під час відрядження, відпустки, санаторно-курортного лікування тощо, листок непрацездатності (довідку) видає лікувально-профілактичний заклад за місцем їх тимчасового перебування — із дозволу головного лікаря та на число днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).

Головний лікар має підписати такий листок у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» та засвідчити підпис круглою печаткою закладу. Відповідний запис потрібно зробити й у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з тимчасової втрати працездатності, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).

Норму обумовлює прив’язка закладів охорони здоров’я до певної адміністративно-територіальної одиниці для обслуговування хворих, що проживають і працюють на її території.

Із-поміж функцій таких пунктів — видача листків непрацездатності строком до трьох днів (п. 3.19 Наказу № 500).

Листок непрацездатності, який видали у травмпункті, не потребує підпису головного лікаря, засвідченого круглою печаткою закладу. Комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства може прийняти такий листок для оплати.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно