Збереження кваліфікаційної категорії при переведенні медичної сестри на іншу посаду

56

Запитання

Чи зберігається кваліфікаційна категорія при переведенні медичної сестри на посаду медичного статистика? Чи буде за нею в цьому випадку збережена кваліфікаційна категорія, здобута нею за спеціальністю «Сестринська справа»?

Відповідь

Відповідь на це запитання міститься в нормативних документах МОЗ України та Міністерства праці та соціальної політики України. Основні документи, до яких необхідно звернутись, наступні:

  • спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 № 308/519;
  • Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 23.11.2007 № 742);
  • Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск № 78 затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.03.2002 № 117.

Збереження кваліфікаційної категорії при переведенні медичної сестри на іншу посадуЧитайте: "Звіт про медичні кадри - форма № 17"

Наказ № 308/519 врегульовує питання щодо оплати праці співробітникам галузі охорони здоров'я. Що стосується інших медичних та фармацевтичних працівників, то оплата їхньої праці буде залежати від кваліфікаційної категорії (якщо вони працюють за тією ж спеціальністю, за якою вони отримали цю категорію). 

Повернемося до посади медичного статистика та пройдемось по нормативних документах, які регламентують цю діяльність. На посаду медичного статистика може бути прийнята особа, яка відповідає вимогам*: 

  • має неповну вищу освіту фахом «Медицина», «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», чи пройшли спеціалізацію з медичної статистики;
  • має базову вищу освіту напрямками підготовки «Медицина», фахом «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», чи спеціалізацію за фахом «Медична статистика».

*Згідно з пунктом 40 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117.

Ці кваліфікаційні вимоги збігаються з вимогами до посади медичної сестри (пункт 23 цього ж Довідника).

Період роботи на посадах медичних статистиків, фельдшерів, акушерок, сестер медичних зараховується до стажу, який дозволяє атестуватись за спеціальністю «Медична статистика».

Все вищевикладене дає підстави констатувати наступне – кваліфікаційна категорія, здобута за сестринською спеціальністю, не може бути збереженою в тому випадку, якщо особа почала працювати медичним статистиком. Ця особа повинна пройти атестацію за спеціальністю «Медична статистика».  Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль