text
Медична справа

Збереження кваліфікаційної категорії при переведенні медичної сестри на іншу посаду

  • 6 червня 2017
  • 200

Запитання

Чи зберігається кваліфікаційна категорія при переведенні медичної сестри на посаду медичного статистика? Чи буде за нею в цьому випадку збережена кваліфікаційна категорія, здобута нею за спеціальністю «Сестринська справа»?

Відповідь

Відповідь на це запитання міститься в нормативних документах МОЗ України та Міністерства праці та соціальної політики України. Основні документи, до яких необхідно звернутись, наступні:

  • спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 № 308/519;
  • Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 23.11.2007 № 742);
  • Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск № 78 затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.03.2002 № 117.

Збереження кваліфікаційної категорії при переведенні медичної сестри на іншу посадуЧитайте: "Звіт про медичні кадри - форма № 17"

Наказ № 308/519 врегульовує питання щодо оплати праці співробітникам галузі охорони здоров'я. Що стосується інших медичних та фармацевтичних працівників, то оплата їхньої праці буде залежати від кваліфікаційної категорії (якщо вони працюють за тією ж спеціальністю, за якою вони отримали цю категорію). 

Повернемося до посади медичного статистика та пройдемось по нормативних документах, які регламентують цю діяльність. На посаду медичного статистика може бути прийнята особа, яка відповідає вимогам*: 

  • має неповну вищу освіту фахом «Медицина», «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», чи пройшли спеціалізацію з медичної статистики;
  • має базову вищу освіту напрямками підготовки «Медицина», фахом «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», чи спеціалізацію за фахом «Медична статистика».

*Згідно з пунктом 40 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117.

Ці кваліфікаційні вимоги збігаються з вимогами до посади медичної сестри (пункт 23 цього ж Довідника).

Період роботи на посадах медичних статистиків, фельдшерів, акушерок, сестер медичних зараховується до стажу, який дозволяє атестуватись за спеціальністю «Медична статистика».

Все вищевикладене дає підстави констатувати наступне – кваліфікаційна категорія, здобута за сестринською спеціальністю, не може бути збереженою в тому випадку, якщо особа почала працювати медичним статистиком. Ця особа повинна пройти атестацію за спеціальністю «Медична статистика».  

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно