З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи проходити медогляди працівникам амбулаторії

  • 11 січня 2019
  • 502

Запитання

Чи потрібно проходити попередній та періодичні медичні огляди працівникам амбулаторної служби: отоларингологу, хірургу, терапевту, стоматологу, санітаркам та іншим?

Відповідь

Наказ МОЗ «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280 (далі — Наказ № 280) орієнтований на те, щоб запобігти розповсюдженню інфекційних захворювань серед населення.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Наказ № 280 не спрямований на перевірку безпосередньо стану здоров’я медичних працівників та технічного персоналу, як це має бути, наприклад, під час диспансеризації. Його вимоги поширюються на виявлення у працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, інфекційних (шкірно-венерологічних) хвороб та носійства цих інфекцій, що можуть передатися колегам чи населенню усіма відомими шляхами та можливими механізмами передачі.

У Наказі № 280 перелік закладів, фахівці та техперсонал яких має проходити медогляди, можна трактувати двояко:

  • лікувально-профілактичні заклади для дорослих (лише санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, будинки-інтернати);
  • лікувально-профілактичні заклади для дорослих (зокрема санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, будинки-інтернати).

Однак роз’яснень щодо того, як саме трактувати цей перелік, попри численні звернення, МОЗ досі не надало.

Чи проходити медогляди працівникам амбулаторіїЧитайте: "Колективний договір у КНП: навіщо і як укладати"

Наказ МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246 (далі — Наказ № 246) передбачає проведення медичних оглядів лише для тих працівників, які працюють або працюватимуть у шкідливих умовах праці чи зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та для осіб віком до 21 року.

Щоб довести, що людина працює у шкідливих та/або небезпечних умовах праці, необхідно провести лабораторні дослідження та скористатися:

Отже, якщо за результатами лабораторних досліджень на робочому місці хірурга чи іншого працівника не встановлено шкідливих чинників, а людина професійно не використовує чинники, зазначені в додатку 4 до Наказу № 246, то вона згідно з Наказом № 246 медогляд не проходить.

Чи проходити медогляди працівникам амбулаторіїЧитайте: "Програма «Безкоштовна діагностика» — що очікує пацієнтів з липня 2019 року"

Якщо заклад амбулаторної служби входить до переліку установ, підприємств та організацій, зазначених у графі таблиці «Характер виконуваних робіт», а фах працівників належить до професій «медичні працівники» згідно з Переліком необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення, затверджених Наказом № 280, то такі фахівці при проведенні медогляду проходять виключно спеціалістів, і лише ті дослідження, які визначені Наказом № 280, з відповідною періодичністю:

  • або лише при прийомі на роботу;
  • або 2 рази на рік;
  • або 1 раз на рік;
  • або за епідемічними показаннями.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно