З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи додавати до ліцензійної справи дані про транспорт, яким доставляють наркотичні препарати хворому

  • 23 січня 2019
  • 34

Запитання

Відповідальна особа має доставляти препарати наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів за місцем створеного стаціонару вдома. Чи потрібно додавати до ліцензійної справи дані про транспорт, яким доставляють такі препарати?

Відповідь

Так, потрібно.

Заклад охорони здоров’я має право перевозити наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори лише у тому випадку, якщо має ліцензію на цей вид діяльності. Щоб отримати ліцензію, керівник закладу зобов’язаний подати такий документ, як Відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня. У розділі 3 цього документа потрібно надати інформацію, зокрема, про автомобільний транспорт, яким перевозитимуть наркотичні (психотропні) лікарські засоби, у розділі 4 — дані про водія (водіїв).

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Якщо з моменту отримання ліцензії відбулися зміни, керівник закладу зобов’язаний протягом місяця повідомити про них орган ліцензування — Держлікслужбу. Обов’язково повідомте орган ліцензування, якщо наказом керівника визначили нових працівників, які мають перевозити підконтрольні речовини, або з’явилися нові автомобілі.

Діяльність, яка підлягає ліцензуванню відповідно до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII, що здійснюється без наявної ліцензії, — незаконна.
Чи додавати до ліцензійної справи дані про транспорт, яким доставляють наркотичні препарати хворомуЧитайте: "Безперервний професійний розвиток лікарів: що зміниться в атестації?"

Якщо ваш заклад не має ліцензії на вид діяльності «перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», але ви маєте намір провадити таку діяльність, подайте заяву про розширення видів діяльності. Заяву на отримання ліцензії подавайте на конкретний вид — «перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно