З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Атестація робочих місць за умовами праці: хто проводить гігієнічні дослідження

  • 1 березня 2019
  • 40

Запитання

У нашому закладі є робочий рентген-кабінет, мамограф та рентген стоматологічний. Торік лабораторія, яка проводила в нас гігієнічні дослідження для атестації робочих місць за умовами праці, утратила ліцензію. Як тепер провести атестацію?

Відповідь

Лікарі-рентгенологи та рентгенлаборанти, які працюють у рентгенвідділенні, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1*. Для цього мають підтвердити право на таку пенсію за результатами атестації робочих місць за умовами праці. 
Атестацію робочих місць за умовами праці проводьте раз на 5 років.

Основні нормативно-правові акти, що регулюють проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, — Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442), та Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41. 

Порядок № 442 передбачає, що для атестації робочих місць необхідне санітарно-гігієнічне дослідження чинників виробничого середовища, тяжкості й напруженості трудового процесу на робочому місці. Такі дослідження проводять лабораторії, атестовані Держпраці й МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ. 

Атестація лабораторії — складник системи контролю якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Її здійснюють, щоб забезпечити ефективність дослідження чинників виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затверджений наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 29.05.2018 № 784/1012, передбачає розміщення інформації про атестовані лабораторії на офіційному сайті Держпраці з коригуванням, якщо лабораторії порушать вимоги цього Порядку. Нині на сайті зареєстровано 85 лабораторій, куди можна звернутися, щоб провести необхідні дослідженя, а потім провести атестацію своєю комісією.

Як правильно оформити протокол за результами атестації робочих місць

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Увага! Зміни в законодавстві! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Електронний рецепт: як виписувати"

Скачайте зручні пам'ятки від МОЗ та експертів "Як виписувати електронний рецепт" та "Як отримати ліки за електронним рецептом"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно