З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій

  • 9 червня 2017
  • 537

Запитання

Чи існує епідемічно безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій, який би відповідав вимогам законодавства щодо змісту та оформлення. На основі якого нормативного документу розробляється такий алгоритм?

Відповідь

Інструкція з організації та впровадження системи інфекційного контролю в акушерських стаціонарах, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 травня 2007 року № 234 (далі — Інструкція № 234) наводить рекомендації щодо виконання процедур та маніпуляцій, на основі яких можна розробити епідемічно безпечні алгоритми.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Профілактика професійних захворювань медичних працівників на вірусні гепатити"

Алгоритм — обґрунтовані способи використання універсальних заходів безпеки при виконанні певних процедур та маніпуляцій з позицій епідемічної безпеки у письмовому вигляді, що забезпечують дотримання вимог інфекційного контролю. Розробляючи алгоритм, необхідно визначити з якою метою проводиться конкретна процедура (маніпуляція), хто буде виконувати маніпуляцію, де вона буде проходити, конкретний поетапний опис виконання або здійснення процедури (маніпуляції) та перелік необхідного обладнання.

Основні принципи складання алгоритму:

  • чіткість;
  • конкретність;
  • однозначність;
  • реальність для виконання.

Алгоритми потрібно розробляти для тих видів діяльності, які пов’язані з ризиком внутрішньо-лікарняного інфікування пацієнтів та/чи медичного персоналу.

Епідемічно безпечні алгоритми розробляє робоча група з працівників закладу охорони здоров’я відповідно до функціональних обов’язків персоналу. До даної групи входять епідеміолог, представник адміністрації закладу охорони здоров’я, виконавці алгоритму. Затверджує алгоритм головний лікар після того як його обговорить і перевірить на своєму засіданні комісія з інфекційного контролю. Після цього необхідно повідомити осіб, які мають дотримуватися даного алгоритму про його наявність і провести навчання, аби кожен знав, як його виконувати.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові"

Протягом року шляхом анкетування чи опитування медичних працівників, які послуговуються алгоритмом, з’ясовують його недоліки та переробляють документ, усуваючи їх. Процедуру затвердження повторюють, після чого алгоритм вважають чинним на строк до 3 років. Після збігу цього часу робоча група переглядає алгоритм та вносить корективи, якщо було затверджено нові нормативні акти з визначеного питання.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно