Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій

85

Запитання

Чи існує епідемічно безпечний алгоритм медсестринських маніпуляцій, який би відповідав вимогам законодавства щодо змісту та оформлення. На основі якого нормативного документу розробляється такий алгоритм?

Відповідь

Інструкція з організації та впровадження системи інфекційного контролю в акушерських стаціонарах, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 травня 2007 року № 234 (далі — Інструкція № 234) наводить рекомендації щодо виконання процедур та маніпуляцій, на основі яких можна розробити епідемічно безпечні алгоритми.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Профілактика професійних захворювань медичних працівників на вірусні гепатити"

Алгоритм — обґрунтовані способи використання універсальних заходів безпеки при виконанні певних процедур та маніпуляцій з позицій епідемічної безпеки у письмовому вигляді, що забезпечують дотримання вимог інфекційного контролю. Розробляючи алгоритм, необхідно визначити з якою метою проводиться конкретна процедура (маніпуляція), хто буде виконувати маніпуляцію, де вона буде проходити, конкретний поетапний опис виконання або здійснення процедури (маніпуляції) та перелік необхідного обладнання.

Основні принципи складання алгоритму:

  • чіткість;
  • конкретність;
  • однозначність;
  • реальність для виконання.

Алгоритми потрібно розробляти для тих видів діяльності, які пов’язані з ризиком внутрішньо-лікарняного інфікування пацієнтів та/чи медичного персоналу.

Епідемічно безпечні алгоритми розробляє робоча група з працівників закладу охорони здоров’я відповідно до функціональних обов’язків персоналу. До даної групи входять епідеміолог, представник адміністрації закладу охорони здоров’я, виконавці алгоритму. Затверджує алгоритм головний лікар після того як його обговорить і перевірить на своєму засіданні комісія з інфекційного контролю. Після цього необхідно повідомити осіб, які мають дотримуватися даного алгоритму про його наявність і провести навчання, аби кожен знав, як його виконувати.

Безпечний алгоритм медсестринських маніпуляційЧитайте: "Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові"

Протягом року шляхом анкетування чи опитування медичних працівників, які послуговуються алгоритмом, з’ясовують його недоліки та переробляють документ, усуваючи їх. Процедуру затвердження повторюють, після чого алгоритм вважають чинним на строк до 3 років. Після збігу цього часу робоча група переглядає алгоритм та вносить корективи, якщо було затверджено нові нормативні акти з визначеного питання.Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль