З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівника

  • 23 червня 2017
  • 107

Запитання

Чим регламентований порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникам?

Відповідь

Порядок обчислення спеціального стажу та умови, за яких особа набуває права на пенсію за вислугу років, окреслені у Законі України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788­XII (далі — Закон про пенсійне забезпечення).

Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникаЧитайте: "Введення інсуліну: алгоритм для медсестер"

 

При визначенні права на пенсію за вислугу років стаж як до, так і після 01.01.2004 обчислюють відповідно до Закону про пенсійне забезпечення та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 № 637 — за даними трудової книжки та уточнювальних довідок (за потреби).

Також при обчисленні спеціального стажу можуть розглядати інші документи (положення про заклад, структура, штатні розписи, акредитаційний сертифікат тощо).

Так, наприклад, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385 затверджені Переліки закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я (далі — Переліки).

Зазначимо, що органи Пенсійного фонду України керуються також і нормами інших законів, постанов Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, відомств.

Порядок обчислення спеціального стажу медичним працівникаЧитайте: "Форма № 12 «Звіт про захворювання, зареєстровані у хворих, які проживають в районі обслуговування ЛПЗ»"

 

У разі коли підприємства, установи, організації або їхні правонаступники розміщені на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отже, якщо постає питання, чи зараховувати той чи той період до спеціального стажу, працівники управлінь Пенсійного фонду, а також уповноважені представники установ, які допомагають своєму працівникові визначити право на пенсію за вислугу років, користуються згаданими Переліками.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно