З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Підтвердження стажу роботи за відсутності записів у трудовій книжці у медичного працівника

  • 23 червня 2017
  • 17

Запитання

Як бути, якщо у трудовій книжці відсутні записи на підтвердження трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах для медичного працівника?

Відповідь

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, встановлено, що у разі, якщо у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах або за вислугу років, для підтвердження спеціального трудового стажу приймають уточнювальні довідки підприємств, установ, організацій або їхніх правонаступників.

Підтвердження стажу роботи за відсутності записів у трудовій книжці у медичного працівникаЧитайте: "Диспансеризація: організація заходів, відповідальність та порядок проведення"

У довідці має бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або його номер, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.

Якщо підприємство ліквідоване без визначення правонаступника, пільговий стаж підтверджують комісіями, які діють при головних управліннях Пенсійного фонду України у областях та м. Києві.

У разі, коли підприємства, установи, організації або їхні правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Підтвердження стажу роботи за відсутності записів у трудовій книжці у медичного працівникаЧитайте: "Пов'язка Дезо: алгоритм накладання для медсестер"

Порядок застосування Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383. Згідно із цим порядком під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, що були чинними на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховують увесь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Тобто застосовують:

до 31.12.1991 — Списки № 1, 2, затверджені постановою Ради Міністрів СССР від 22.08.1956 № 1173;

після 01.01.1992 до 11.03.1994 — Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СССР від 26.01.1991 № 10;

після 11.03.1994 до 16.01.2003 — Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 № 162;

з 16.01.2003 — Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36;

з 03.08.2016 — Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461.

Підтвердження стажу роботи за відсутності записів у трудовій книжці у медичного працівникаЧитайте: "Введення інсуліну: алгоритм для медсестер"

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно