Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ

Медична справа

Як внести зміни до штатного розпису медзакладу-КНП

29 листопада 2019
33
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В штатному розписі КНП є посади «Завідувач амбулаторії, лікар-терапевт, або лікар-педіатр, або сімейний лікар загальної практики». Чи можемо ми скоротити дані посади, ввести посади лікарів (лікар-педіатр, лікар-терапевт, сімейний лікар загальної практики) і наказом зробити доплату за завідування амбулаторіями? Яку саме підставу для скорочення посад зазначати? (Орфографія і пунктуація автора збережені)

Відповідь

Після перетворення медичного закладу у КНП оплата праці працівників переходить у сферу договірного регулювання. Тому на перший план виходить необхідність укладення колективного договору. Саме у колективному догворі варто прописати всі нюанси оплати праці працівників, у тому числі доплати і надбавки.

Як набрати бали до атестації 2020

Ваше питання можливо вирішити двома способами.

Перший — вивести зі штатного розпису посади «Завідувач амбулаторії, лікар-терапевт (сімейний лікар загальної практики)», і увести посади «Завідувач амбулаторії». До посадових інструкцій працівників, що обіймають дані посади, пропишіть виконання обов'язків лікаря-терапевта чи сімейного лікаря. Але у цьому випадку лікарі не зможуть атестуватися за спеціальністю.

Інший спосіб такий, який запропонували Ви: замість посад «Завідувач амбулаторії, лікар-терапевт (сімейний лікар загальної практики)» до штатного розпису увести посади «Лікар-терапевт» чи «Лікар загальної практики — сімейний лікар». Працівникам, що обіймають ці посади, можливо встановити доплату за завідування. Але, знову ж таки, потрібно такі обов'язки прописати у посадових інструкціях. Крім того, доплати мають бути вказані у колективному договорі, або за його відсутності погоджені з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників.

Якщо працівники, що обіймають посади завідувачів, не будуть звільнені, а продовжать працювати на нових посадах, то процедуру скорочення проводити не потрібно. Видайте наказ про внесення змін до штатного розпису. Підставою для внесення змін зазначте «приведення найменувань посад у відповідність до Класифікатора професій».

Відповідно до абзацу третього пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58), записи до трудової книжки про назву роботи, професії (посади), на яку прийнято працівника, вносяться відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Національному класифікаторі професій ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП). А тому зміна назви посади чи професії працівника у зв'язку з приведенням їх у відповідність до КП не може вважатися зміною істотних умов праці в розумінні частини третьої статті 32 КЗпП, оскільки це не просто ініціатива роботодавця, на яку відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП він має лише право і за умови, що цьому передуватимуть зміни в організації виробництва і праці, а насамперед його обов'язок дотримуватися вимог законодавства. Швидше за все це варто вважати як виправлення помилок.

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконує роботодавець, де було зроблено відповідний запис (п. 2.6 Інструкції № 58). А отже, приведення назви посади чи професії у відповідність до КП може провадитись без змін в організації виробництва і праці та відповідно про це не потрібно повідомляти працівника, що обіймає цю посаду (працює за професією), за два місяці.

Достатньо лише видати відповідний наказ,на підставі якого внести зміни до штатного розпису, трудової книжки працівника, що обіймає цю посаду, посадової інструкції та доповнення до особового листка з обліку кадрів.

Водночас працівника потрібно ознайомити з новим записом у трудовій книжці, оскільки пунктом 2.5 Інструкції № 58 передбачено, що з кожним записом, що вноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення роботодавець зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особовій картці працівника, у якій має повторюватися відповідний запис із трудової книжки.

57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів медзакладу, алгоритми дій, поради юристів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся

Увага! Готові протоколи надання невідкладної допомоги! Щоб працювати без порушень, читайте статтю "Принципи надання невідкладної допомоги за анафілактичного шоку"

Скачайте алгоритми від експертів "Невідкладна допомога за анафілактичного шоку" та "Додаток до протоколу: як визначити диференціальні стани"

Скачати пам'ятки 
Головний редактор
Олена Алехно