Робота родичів головного лікаря у тому ж медзакладі — чи правомірно?

52

Запитання

Чи є корупційним правопорушенням робота дитини (сина чи доньки) головного лікаря, якщо вона працює у лікарні за направленням Міністерства охорони здоров’я України і перебуває у прямому підпорядкуванні завідувача відділення?

Відповідь

Обмеження щодо роботи близьких осіб на сьогодні регулюються статтею 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206­VI (далі — Закон № 3206) та полягають у забороні особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (окрім депутатів всіх рівнів), та посадовим особам юридичних осіб публічного права мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Робота родичів головного лікаря у тому ж медзакладі — чи правомірно?Читайте: "Журнал обліку інфекційних захворювань: форма № 060/о"

 

Головний лікар державного та комунального закладу охорони здоров’я належить до посадових осіб юридичної особи публічного права.

Однак пунктом 4 частини першої статті 9 Закону № 3206 встановлено виняток, за яким вказані вимоги не поширюються на осіб, які працюють, зокрема, у галузі охорони здоров’я.

Відтак, у державних та комунальних закладах охорони здоров’я не заборонено мати у підпорядкуванні членів сім’ї та родичів, незалежно від ступеня споріднення, в тому числі і доньку або сина.

Робота родичів головного лікаря у тому ж медзакладі — чи правомірно?Читайте: "Картка працівника, який підлягає попередньому (профілактичному) медичному огляду"

При цьому звертаємо увагу, що робота дитини головного лікаря під керівництвом завідувача відділення не виключає конфлікт інтересів, оскільки в розумінні антикорупційного законодавства головному лікарю безпосередньо (прямо) підпорядковані усі без винятку працівники закладу охорони здоров’я у зв’язку із віднесенням до його повноважень питань прийняття на роботу, звільнення, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням тощо.



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль