З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Відпустка за роботу із шкідливими умовами праці лікаря-кардіолога рентгенопераційної

  • 6 жовтня 2016
  • 256

Запитання

Протягом робочого дня лікар-кардіолог рентгенопераційної підлягає впливу шкідливих виробничих факторів. Час роботи в рентгенопераційній залежить від кількості операцій і їх тривалості, інколи операції не проводяться. Крім того, графіком цього лікаря передбачено 4 год. консультативного прийому пацієнтів (без впливу шкідливих факторів). Як розрахувати тривалість додаткової щорічної відпустки за роботу із шкідливими умовами праці?

Відповідь

Медичні працівники мають право на щорічну додаткову відпустку відповідно до Списків виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затверджених постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список).

Згідно Списку максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці працівників, безпосередньо зайнятих рентгенодіагностикою, флюорографією на ротаційній рентгенотерапевтичній установці з візуальним контролем, становить 11 календарних днів (поз. 10 підрозд. «Рентгенівське випромінювання» розд. ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства»).

Конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Оскільки лікар працює в рентгенопераційній і веде консультативний прийом пацієнтів, при визначенні тривалості щорічної додаткової відпустки слід керуватись нормами Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16 (далі  — Порядок № 16). Відповідно до пункту 5 Порядку № 16, якщо працівник працював у різних виробництвах, цехах, за професіями та на посадах, за роботу в яких надається відпустка різної тривалості, підрахунок часу роботи провадиться окремо по кожному виду робіт, професій та посад.

Згідно пунктів 6 і 7 Порядку № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. Тобто, зараховують дні, коли працівник фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно