Відпустка за роботу із шкідливими умовами праці лікаря-кардіолога рентгенопераційної

199

Запитання

Протягом робочого дня лікар-кардіолог рентгенопераційної підлягає впливу шкідливих виробничих факторів. Час роботи в рентгенопераційній залежить від кількості операцій і їх тривалості, інколи операції не проводяться. Крім того, графіком цього лікаря передбачено 4 год. консультативного прийому пацієнтів (без впливу шкідливих факторів). Як розрахувати тривалість додаткової щорічної відпустки за роботу із шкідливими умовами праці?

Відповідь

Медичні працівники мають право на щорічну додаткову відпустку відповідно до Списків виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затверджених постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список).

Згідно Списку максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці працівників, безпосередньо зайнятих рентгенодіагностикою, флюорографією на ротаційній рентгенотерапевтичній установці з візуальним контролем, становить 11 календарних днів (поз. 10 підрозд. «Рентгенівське випромінювання» розд. ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства»).

Конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Оскільки лікар працює в рентгенопераційній і веде консультативний прийом пацієнтів, при визначенні тривалості щорічної додаткової відпустки слід керуватись нормами Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16 (далі  — Порядок № 16). Відповідно до пункту 5 Порядку № 16, якщо працівник працював у різних виробництвах, цехах, за професіями та на посадах, за роботу в яких надається відпустка різної тривалості, підрахунок часу роботи провадиться окремо по кожному виду робіт, професій та посад.

Згідно пунктів 6 і 7 Порядку № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. Тобто, зараховують дні, коли працівник фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль