З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії

  • 18 липня 2017
  • 456

Запитання

Клініко­-діагностичний центр має ліцензію на медичну практику. Чи можна прийняти на посаду лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії особу з неповною вищою освітою за спеціальністю «Сестринська справа», кваліфікація медична сестра з подальшою спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика»?

Відповідь

Кваліфікаційні вимоги до лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії наведено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика». Спеціалізація за фахом «Клінічна діагностика». Без вимог до стажу роботи.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "Лабораторні дослідження крові: пам'ятка-тест"

Відповідно до норм наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою» від 07.09.1993 № 198, училища та постійно діючі курси підвищення кваліфікації та перепідготовки здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.

Отже, якщо сестра медична пройде у зазначених закладах перепідготовку за спеціальністю «Лабораторна діагностика» та спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика», вона отримає право працювати на посаді лаборанта клініко­-діагностичної лабораторії закладу охорони здоров’я.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "

Хранение медицинских изделий: требования"

Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліку вищих і середніх навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25.12.1992 № 195 передбачено, що здобуття звання медсестри дає право обіймати посади медичних сестер усіх найменувань, завідувачів молочних кухонь, кімнат матері і дитини, реєстратури, а також посади медичних лаборантів, інструкторів з трудової терапії, санітарної просвіти, лікувальної фізкультури, медичних статистиків, рентгенлаборантів, гіпсових техніків­ортезистів.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно