Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії

21

Запитання

Клініко­-діагностичний центр має ліцензію на медичну практику. Чи можна прийняти на посаду лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії особу з неповною вищою освітою за спеціальністю «Сестринська справа», кваліфікація медична сестра з подальшою спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика»?

Відповідь

Кваліфікаційні вимоги до лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії наведено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика». Спеціалізація за фахом «Клінічна діагностика». Без вимог до стажу роботи.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "Лабораторні дослідження крові: пам'ятка-тест"

Відповідно до норм наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою» від 07.09.1993 № 198, училища та постійно діючі курси підвищення кваліфікації та перепідготовки здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.

Отже, якщо сестра медична пройде у зазначених закладах перепідготовку за спеціальністю «Лабораторна діагностика» та спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика», вона отримає право працювати на посаді лаборанта клініко­-діагностичної лабораторії закладу охорони здоров’я.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "

Хранение медицинских изделий: требования"

Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліку вищих і середніх навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25.12.1992 № 195 передбачено, що здобуття звання медсестри дає право обіймати посади медичних сестер усіх найменувань, завідувачів молочних кухонь, кімнат матері і дитини, реєстратури, а також посади медичних лаборантів, інструкторів з трудової терапії, санітарної просвіти, лікувальної фізкультури, медичних статистиків, рентгенлаборантів, гіпсових техніків­ортезистів.Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль