Атестація робочих місць за умовами праці: яку Гігієнічну класифікацію використовувати

70

Запитання

Якою Гігієнічною класифікацією праці слід користуватися під час атестації робочих місць за умовами праці: стару відмінили, а за новою не розроблено критеріїв і показників? Чи необхідна позачергова атестація, якщо атестацію робочих місць за умовами праці на підприємстві проведено до набрання чинності новою Гігієнічною класифікацією праці?

Відповідь

Дійсно, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 затверджено Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» (далі — Гігієнічна класифікація праці). Згідно з цим наказом вважається такою, що не застосовується на території України, «Гигиеническая классификация труда (по показателям вредности и опасности факторов производственной среды, тяжести и напряженности трудового процесса», затверджена заступником Головного державного санітарного лікаря СРСР від 12.08.1986 № 4137­86. Наказ набрав чинності 30 травня 2015 року.

За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України від 10.02.2015 № 55/13/133­15, відповідно до положень статті 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004­XII державні санітарні норми та правила, санітарно­гігієнічні та санітарно­протиепідемічні правила і норми, санітарно­епідеміологічні правила і норми, протиепідемічні правила і норми, гігієнічні та протиепідемічні правила і норми, державні санітарно­епідеміологічні нормативи, санітарні регламенти — обов’язкові для виконання нормативно­правові акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, які встановлюють медичні вимоги безпеки щодо середовища життєдіяльності та окремих його факторів та недотримання яких створює загрозу здоров’ю і життю людини й майбутніх поколінь, а також загрозу виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб та масових неінфекційних захворювань (отруєнь) серед населення.

Атестація робочих місць за умовами праці: яку Гігієнічну класифікацію використовуватиЧитайте: "Паліативна допомога: порядок надання та організація"

  

За спільним рішенням Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства соціальної політики України, на сьогодні Нова Гігієнічна класифікація праці має застосовуватися під час гігієнічної оцінки умов праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, для визначення їх права на скорочену тривалість робочого тижня, безплатне забезпечення лікувально­профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами.

До затвердження критеріїв та показників, за якими визначатимуть право працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, під час оцінки умов праці пропонується послуговуватися вимогами додатка 4 до Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41 та Головним державним санітарним лікарем України, а також вимогами наказу Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів» від 31.12.1997 № 383/55.

Атестація робочих місць за умовами праці: яку Гігієнічну класифікацію використовуватиЧитайте: "Маніпуляційний кабінет: правильне зонування приміщення"

  

У разі проведення атестації робочих місць за умовами праці до набрання чинності новою Гігієнічною класифікацією праці (строк чинності такої атестації становить п’ять років згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442), для позачергової атестації немає підстав.

Зазначене стосується також випадків, коли під час атестації робочих місць санітарно­гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища на робочих місцях були проведені до набрання чинності новою Гігієнічною класифікацією праці. Застосування результатів таких досліджень для оцінки умов праці на відповідних робочих місцях є правомірним. Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль