З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчування

  • 24 липня 2017
  • 105

Запитання

Які вимоги висуваються законодавством до процедури транспортування харчової сировини і продуктів харчування?

Відповідь

Забезпечення лікувального закладу сировиною та харчовими продуктами передбачає транспортування харчової сировини і продуктів харчування. Для цього насамперед потрібно обрати транспорт, яким привозитимуть сировину і продукти на харчоблок; визначити, чи це буде транспорт закладу охорони здоров’я чи фірми, що постачає сировину і продукти; з’ясувати, як обладнаний цей транспорт та чи не використовують його для перевезення інших, не пов’язаних із продовольством, вантажів тощо.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відмова від щеплення: як правильно оформити?"

Зауважимо: якщо транспорт, яким доставляють сировину і продукти харчування, належить закладу охорони здоров’я, то і керівництво цього закладу, і працівники органу контролю можуть перевірити його стан. Якщо ж фірма­постачальник доставляє продукти  власним транспортом, то орган контролю (державного нагляду) не має права перевіряти його стан. У такому разі керівництву закладу охорони здоров’я бажано передбачити в угоді про надання послуг право представників закладу охорони здоров’я проводити такий інспекційний контроль. Транспортні засоби, призначені для перевезення сировини і продуктів харчування, категорично заборонено використовувати для інших цілей.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Незалежно від того, чиїм транспортом перевозять харчову сировину та продукти харчування, водії цього транспорту повинні обов’язково проходити попередній (при прийнятті на роботу) та періодичний медичний огляд (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280), а також мати особисту медичну книжку. Транспорт має періодично підлягати дезінфекційному обробленню.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відпустки медичних працівників – складаємо графік"

Аналогічно, адміністрація харчоблоку, а також всі працівники, зайняті у прийманні, зберіганні харчової сировини і продуктів харчування, приготуванні та видачі готових страв, а також особи, що миють обладнання, посуд, інвентар (у тому числі працівники, яких тимчасово залучають до роботи на харчових об’єктах), повинні обов’язково проходити попередній (при прийманні на роботу) і періодичний медичний огляди та мати особисті медичні книжки. Також усім працівникам необхідно проходити періодичне навчання з санітарно-­гігієнічної грамотності.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно