Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчування

73

Запитання

Які вимоги висуваються законодавством до процедури транспортування харчової сировини і продуктів харчування?

Відповідь

Забезпечення лікувального закладу сировиною та харчовими продуктами передбачає транспортування харчової сировини і продуктів харчування. Для цього насамперед потрібно обрати транспорт, яким привозитимуть сировину і продукти на харчоблок; визначити, чи це буде транспорт закладу охорони здоров’я чи фірми, що постачає сировину і продукти; з’ясувати, як обладнаний цей транспорт та чи не використовують його для перевезення інших, не пов’язаних із продовольством, вантажів тощо.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відмова від щеплення: як правильно оформити?"

Зауважимо: якщо транспорт, яким доставляють сировину і продукти харчування, належить закладу охорони здоров’я, то і керівництво цього закладу, і працівники органу контролю можуть перевірити його стан. Якщо ж фірма­постачальник доставляє продукти  власним транспортом, то орган контролю (державного нагляду) не має права перевіряти його стан. У такому разі керівництву закладу охорони здоров’я бажано передбачити в угоді про надання послуг право представників закладу охорони здоров’я проводити такий інспекційний контроль. Транспортні засоби, призначені для перевезення сировини і продуктів харчування, категорично заборонено використовувати для інших цілей.

Незалежно від того, чиїм транспортом перевозять харчову сировину та продукти харчування, водії цього транспорту повинні обов’язково проходити попередній (при прийнятті на роботу) та періодичний медичний огляд (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280), а також мати особисту медичну книжку. Транспорт має періодично підлягати дезінфекційному обробленню.

Вимоги до транспортування сировини для лікувального харчуванняЧитайте: "Відпустки медичних працівників – складаємо графік"

Аналогічно, адміністрація харчоблоку, а також всі працівники, зайняті у прийманні, зберіганні харчової сировини і продуктів харчування, приготуванні та видачі готових страв, а також особи, що миють обладнання, посуд, інвентар (у тому числі працівники, яких тимчасово залучають до роботи на харчових об’єктах), повинні обов’язково проходити попередній (при прийманні на роботу) і періодичний медичний огляди та мати особисті медичні книжки. Також усім працівникам необхідно проходити періодичне навчання з санітарно-­гігієнічної грамотності.Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль