Правильне ведення медичної документації є важливою складовою діяльності усіх закладів охорони здоров’я. Крім того, форми медичної звітності можуть слугувати юридичними документами, які впливають на хід слідчого та судового процесу. За некоректне ведення документації працівників лікувальних закладів можуть притягнути до відповідальності.
Загалом медичну документацію можна поділити на дві групи:
1) вхідні документи, одержані від органів вищого рівня, із вказівками, роз’ясненнями та зведеннями; від інших закладів щодо розв’язання певних питань або вжиття спільних заходів; від інших юридичних осіб та заяви й скарги від громадян;
2) документи, створені у лікувальних закладах різної форми власності (внутрішні, що діють у межах закладу, та вихідні, які надсилають іншим юридичним особам або громадянам).
Усю медичну документацію у закладі охорони здоров’я поділяють на:
За функціональним призначенням медичну документацію можна розділити на реєстраційно-накопичувальну та обліково-звітну.
Також є первинна медична документація, в якій фіксують усі етапи лікувально-діагностичного процесу: стан хворого, дії медичного персоналу, використані технології і матеріали тощо.
⭐ Як правильно складати локальні документи ЗОЗ із 2021 року ⭐ Які документи потрібно оформлювати за новим ДСТУ 4163:2020, а які — ні ⭐ Яких помилок працівники ЗОЗ найчастіше припускаються у документах і як їх уникнути ⭐ Що виправити в документах відповідно до змін у Ліцензійних умовах ⭐ Як правильно подавати звітність до Держлікслужби ⭐